Hurtownia Szkła R-K Glass

Podaj słowo, które opisuje idealne wnętrze - konkurs na Facebooku

PODAJ JEDNO SŁOWO, KTÓRE OPISUJE TWOJE WYMARZONE WNĘTRZE I WYGRAJ GRAFIKĘ NA SZKLE - FORMAT A4

 WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE:

 • dodaj w komentarzu pod konkursowym postem słowo, które opisuje Twoje idealne wnętrze,
 • polub naszego fanpage'a,
 • udostępnij post swoim znajomym,

 Odpowiedzi prosimy udzielać na naszym fanpage'u na Facebooku, pod konkursowym postem

 Czas trwania konkursu: 15.03.201828.03.2018 do godziny 23:59

 Szczegóły konkursu w regulaminie: http://tnij.at/regulaminnowegokonkursurkglass

 • 0
 • Blog
 • Wyświetlony 13 razy
Czytaj więcej...

Praktyczna i wygodna garderoba

Jedną z największych zalet garderoby jest to, że ubrania się nam nie plątają po całym domu czy mieszkaniu. Drugim plusem jaki należy wymienić jest na pewno zmniejszenie liczby szaf czy komód do przechowywania ubrań w innych pokojach. O wiele praktyczniejsze jest wygospodarowanie miejsca na garderobę niż zagracanie każdego pomieszczenia po kolei.


Garderoba w sypialni

W sypialni można z powodzeniem urządzić garderobę. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca to możemy zrobić ją jako oddzielne pomieszczenie. W innym przypadku ratuje nas ustawienie ścianki działowej. Garderoba ma przeznaczenie funkcjonalne dlatego najlepsze będą szafy do zabudowy, aby wykorzystać maksymalnie przestrzeń. Przy projektowaniu garderoby nie możemy zapominać o takiej rzeczy jak lustra oraz dobre oświetlenie. Szczególnie zagospodarowując wnękę jesteśmy zmuszeni do wybrania półek,  wieszaków czy lustra na wymiar.

Garderoba w przedpokoju

Moim zdaniem jest to świetnym rozwiązaniem. Zawsze po przyjściu z zewnątrz łatwo i szybko można pozbyć się wierzchniego odzienia i obuwia, które od razu chowamy z widoku. Dobrym rozwiązaniem jest szafa do zabudowy. Albo jeśli mamy taką możliwość, wnęka z wieszakami i półkami na buty czy szale i czapki. Wszystko zależy od miejsca jakim dysponujemy jego powierzchni i układu pomieszczeń. Nieodzownym elementem będzie też dobrze oświetlone lustro. Najlepsze jest takie gdzie możliwie najdokładniej widzimy całą sylwetkę.

Garderoba na poddaszu

Szczególnie w domach dwukondygnacyjnych mamy najczęściej układ z kuchnią i pokojem dziennym na dole, natomiast na górze są sypialnie. Korzystając z takiego rozkładu pomieszczeń warto wygospodarować nawet niewielkie miejsce na garderobę. Może być ona wspólna dla wszystkich użytkowników. Najlepiej jeśli mieści się między sypialnią, a łazienką. Taka garderoba powinna być większa niż ta zakładana w sypialni, powyżej 4m2. Z tego względu, że korzystać z niej będą wszyscy domownicy. Jedyny minus to mniejsza intymność.

Na pewno nie możemy zapomnieć o trzech istotnych rzeczach przy urządzaniu garderoby. Pierwszą z nich jest wentylacja. Brak wymiany powietrza sprawia, ze ubrania zaczynają wydzielać nieprzyjemny zapach. Drugie to na pewno oświetlenie. Najkorzystniejsze będzie wielopunktowe z barwą światła naturalną czyli ciepłą. Rozmieszczenie punktów światła w kilku strategicznych miejscach pozwoli nam na szybką orientację gdzie co leży oraz na dobre obejrzenie swojej postaci w lustrze.

 • 0
 • Blog
 • Wyświetlony 305 razy
Czytaj więcej...

Zostań najbardziej kreatywnym fanem R-K Glass - konkurs na Facebooku

Konkurs na najbardziej kreatywnego fana R-K Glass

Takiego fana nagrodzimy wybranym przez niego zdjęciem lub grafiką, które wydrukujemy na szkle w formacie A4.
Pod uwagę weźmiemy:

 • komentarze,
 • opinie na naszym sklepie,
 • udostępnianie postów z ciekawym opisem,
 • hasła reklamowe w komentarzach,
 • zdjęcia plakatów reklamujących R-K Glass, 
 •  wszelkie inne Wasze pomysły.

Uwaga!

Nie liczy się ilość, a jakość.

Nie będzie brana pod uwagę ilość aktywności, a Wasza twórczość i pomysłowość.

Konkurs może wygrać nawet pojedynczy komentarz, który wyda się naszej komisji najbardziej ciekawy i kreatywny.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest udostępnienie konkursowego posta na swojej tablicy oraz polubienie fanpage R-K Glass.

 Czas trwania konkursu 01.02.2018 - 20.02.2018  

 Regulamin: http://tnij.at/regulaminrkglass

 • 0
 • Blog
 • Wyświetlony 205 razy
Czytaj więcej...

Do jakich wnętrz pasuje grafika na szkle

Szkło jest materiałem bardziej neutralnym od płytek, przez co lepiej współgra z każdym wnętrzem. Ponadto łatwiej dobrać wzór na szklane tafle do stylu jadalni czy kuchni i połączyć wystrój obu pomieszczeń. Dzięki niemu dobrze wyeksponujemy charakter wnętrza. Dlatego nadaje się do pomieszczeń w praktycznie każdym stylu.


Aranżacja przestrzeni szkłem

Uniwersalne jest szkło jednobarwne z delikatnym wzorem. Idealnie nadaje się do małych wnętrz. Nadaje im efektu lekkości oraz przestronności. Grafika na szkle czy lacobel są odporne na warunki atmosferyczne. Najbardziej trwałe są tafle wykonane ze szkła hartowanego. Zaletą jest też bezsprzecznie brak fug, zbierających kurze, gdyż grafika montowana jest na jednej tafli, ciętej na wymiar. W związku z czym łatwiej taką gładką powierzchnię utrzymać w czystości.

Druk UV i lacobel

Jest obecnie modny jako alternatywa dla płytek. Wśród wzorów pojawiają się, oprócz zdjęć krajobrazów, wzory naturalne jak i futurystyczne. Ciekawym pomysłem może być grafika z fraktalami. Grafika na szkle nadaje się do wnętrz zarówno małych jak i dużych. W małych pomieszczeniach zaleca się raczej jasne kolory lacobelu i grafiki z delikatnymi wzorami, które rozświetlą wnętrze ale nie zagracą go. W dużych można poszaleć ze wzorami i kolorami oraz gabarytami.  

Szklane tafle do salonu i kuchni

Pasują praktycznie do każdego stylu wnętrz, zarówno do podbijającego ostatnio rynek stylu eko design jak i innych. Po prostu dobieramy do naszego wystroju odpowiedni wzór czy zdjęcie. W rustykalnym gdzie dominują sielskie, łagodne kolory będzie pasował lacobel z brudną bielą czy beżem. Styl klasyczny jest natomiast pełny elegancji i harmonii, sprawdzi się w nim lacobel albo stonowana grafika. Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem, stosowanym zwłaszcza w salonach i biurach, jest grafika na szkle.

Druk UV jest trwały i odporny na uszkodzenia, tusz na tafli jest utwardzany promieniami UV emitowanymi przez lampy LED. Odpory jest na uszkodzenia jakie może wywołać woda, wilgoć czy słońce. Z powodzeniem możemy zainstalować szklane tafle w kuchni zamiast tradycyjnych płytek czy w salonie jako alternatywa dla obrazu.

 • 0
 • Blog
 • Wyświetlony 321 razy
Czytaj więcej...

Konkurs na Facebooku - wygraj zdjęcie na szkle w formacie A4

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Umieść w komentarzu pod poniższym postem zdjęcie grafiki, którą chciałbyś mieć w swojej kuchni.
2. Polub fanpage R-K Glass.
3. Udostępnij post konkursowy na swojej tablicy.
4. Nagrodę otrzyma osoba, która w ocenie komisji konkursowej doda w komentarzu najciekawsze zdjęcie lub grafikę.
5. Nagroda zostanie wysłana drogą pocztową.

Czas trwania konkursu: 03.01.2018 – 20.01.2018 do godziny 23:59 Ogłoszenie wyników: nastąpi do dnia 31.01.2018
Konkurs prowadzony na  fanpage na Facebooku - konkursowe komentarze proszę umieszczać pod odpowiednim postem.  

https://www.facebook.com/885804554770594/photos/a.1275682019116177.1073741828.885804554770594/1994456780572027/?type=3&theater

Regulamin konkursu dostępny pod podanym linkiem: http://tnij.at/220606

 • 1
 • Blog
 • Wyświetlony 300 razy
Czytaj więcej...

Duża kabina prysznicowa

Odpowiedniej wielkości kabina prysznicowa to na pewno komfort w jej użytkowaniu. Często słyszy się, że obudowa kabiny szpeci łazienkę i chowa się ją dla zasady w ciemnym kącie. Niesłusznie. Odpowiednie dobranie materiału oraz nowoczesny design pozwala na wkomponowanie jej w wystrój łazienki bez efektu chaosu.


Wygodne rozwiązania

Duża kabina prysznicowa w łazience to po pierwsze komfort, możemy uwzględnić użycie w niej taboretu kąpielowego, który zapewni nam wygodę podczas korzystania z niej. Zamontowanie kabiny bez brodzika pozwoli osobom starszym na bezproblemowe korzystanie z niej. Najlepszym rozwiązaniem, w przypadku montażu takiej kabiny, jest użycie szklanych ścian i drzwi, które łatwo można dopasować pod wymiar. Poza tym nie stanowią wyróżniającego się akcentu w pomieszczeniu.

Liczy się estetyka

Oprócz funkcjonalności od przedmiotów wymaga się też ładnego wyglądu. Nie jest to próżność tylko dążenie do harmonii w miejscach, gdzie przebywamy. Jest to naturalne i jak najbardziej pożądane. Dotyczy to także łazienek, gdzie spędzamy dość dużo czasu każdego dnia. Estetyczny wygląd kabiny nie będzie nam burzył naszego porządku. Poza tym dużą szklaną kabinę możemy umieścić nawet na środku bez obawy o przytłoczenie perspektywy, czy szpecący wygląd.

Na wymiar

Jednak największą zaletą takich kabin jest to, że są robione na wymiar, pod konkretne zamówienie. Można sobie wybrać dowolne rozmiary i kształty, a nie ograniczać się do gotowych szablonów proponowanych przez producentów. Istotną cechą szklanej kabiny jest też odporność na urazy mechaniczne szkła hartowanego. Jest ono bezsprzecznie bardziej wytrzymałe od tworzywa. Również odpowiednia powierzchnia pozwala na łatwiejsze utrzymanie czystości oraz nie ma tendencji do pokrywania się grzybem.

Wybór kabiny to poważna inwestycja, która będzie nam towarzyszyła przez lata. Dlatego jej  zakup powinien być podyktowany nie tylko ceną ale też jakością i użytecznością. Pod uwagę powinniśmy brać takie aspekty jak łatwość w czyszczeniu, estetyka oraz wygoda w użytkowaniu.

 • 1
 • Blog
 • Wyświetlony 614 razy
Czytaj więcej...
Subskrybuj to źródło RSS